Kineziotejping

Kineziotejping, ďalej len „tejping“, je metóda aplikácie špeciálnej pásky na telo pacienta. Terapeutický efekt sa dosahuje v tzv. facilitácii – podpora svalu v jeho aktivite, alebo inhibícii – uvoľnenie svalu.

Kineziotejping má svoje využitie aj pri zmiernení opuchov v dôsledku porúch lymfatického systému a rovnako aj po akútnych športových zraneniach ako sú kĺbne výrony, svalové natiahnutia či dokonca vykĺbenia. Tieto elastické pásky sú navrhnuté, aby imitovali pružnosť a charakter svalových vlákien. Vďaka tomu dokážu pomáhať svalom v ich činnosti, alebo fixovať kĺb v centrácii. Farba tejpu nijak nezohľadňuje jeho vlastnosti – všetky farbu majú rovnakú charakteristiku.

Kineziotejping pri liečbe pacienta
kineziotejping

V úvodných stretnutiach je dôležité, aby vám tejp aplikoval samotný fyzioterapeut (Kto je to fyzioterapeut, čo robí a ako mi môže pomôcť?). Pokiaľ sa danú techniku chcete naučiť, po pár praktických ukážkach je možné si ju prevádzať samostatne v domácom prostredí.

V žiadnom prípade si tejp nenalepujte (prvýkrát) bez odbornej pomoci. Fyzioterapeut vám povie presné napätie, smer aj dĺžku lepenia tejpovacej pásky. V našom zariadení využívame túto techniku pravidelne, a v prípade aplikácie cez individuálnu terapiu (50 minút) ju máte úplne zadarmo. 

Služby