Ženská fyzioterapia

V našom zariadení sa zaoberáme aj tzv. „ženskou fyzioterapiou“. Venujeme sa komplexnej rehabilitačnej starostlivosti o ženy všetkých vekových kategórií, ktoré sa stretávajú s ťažkosťami urogynekologickej povahy, spojených s dysfunkciou pohybového aparátu.

Riešime inkontinencie, stavy po gynekologických zákrokoch, poruchy menštruačného cyklu (bolesti, nepravidelnosť/strata menštruácie), ženy po menopauze (oslabené/nefunkčné panvové dno), tehotenskú starostlivosť (príprava na pôrod, šestonedelie, edukácia manipulácie s dieťatkom), mamičky s popôrodnými ťažkosťami – popôrodná fyzioterapia (bolesti pohybového aparátu, diastázy, jazvy po cisárskom reze, nástrihu/natrhnutí hrádze, pokles panvových orgánov).

Na základe vyšetrenia pripravíme rehabilitačný program, ktorý pozostáva z manuálneho ošetrenia, cvikov prispôsobovaných vášmu aktuálnemu stavu, úpravy pohybových návykov a aplikovaniu novonadobudnutých schopností do každodenného života. Počet a intenzitu stretnutí nastavíme individuálne, po vzájomnej dohode s prihliadnutím na akútnosť a závažnosť stavu.

Ženská fyzioterapia
ženská fyzioterapia

Súčasťou vyšetrenia je aj vaginálne vyšetrenie panvového dna, s ktorým bude žena dopredu podrobne oboznámená a prebehne výhradne s jej súhlasom. Klientka môže terapeutku kedykoľvek prerušiť alebo zastaviť bez udania dôvodu. Pocit bezpečia, vzájomnej dôvery a pohody je pre nás prvoradý. Našim cieľom je ukázať ženám možnosti fyzioterapie, pomôcť im porozumieť svojmu stavu, fungovaniu tela a naučiť sa ho efektívne využívať pre dosiahnutie vyššej kvality života. Aby sa ženy cítili ako ženy. 

Služby